per

Morata per Leihe zu Bayern? – Ersetzt Ziyech Kagawa beim BVB? | TRANSFERMARKT

#Transfermarkt #Fußball #Gerüchte Englische Medien berichten über ein Interesse vom FC Bayern an Álvaro Morata. Der Stürmer hat in der aktuellen Spielzeit neun Tore in 24 Pflichtspielen erzielt. Der deutsche Rekordmeister soll wohl an einer Leihe interessiert sein. Was sagen die TM-User zu dem Gerücht? Bei Borussia Dortmund könnte es hingegen Änderungen in der Mittelfeldzentrale geben. Girondins Bordeaux soll Shinji Kagawa auf dem Zettel haben. Der BVB soll Hakim Ziyech

Krankschreibung über au-schein.de per WhatsApp – legal? | Rechtsanwalt Christian Solmecke

Erkältet und keine Lust, zum Arzt zu gehen? Nun bietet ein neues StartUp aus Hamburg, auschein.de eine scheinbar leichte Möglichkeit, sich krankschreiben zu lassen. Einfach per Online-Formular und WhatsApp. Die Lockerung des Vernbehandlungsverbots soll es möglich machen. Doch ist das Angebot wirklich legal? Wie sieht das datenschutzrechtlich aus? Und müssen Arbeitgeber eine solche AU, die ja geradezu nach Schummeln schreit, wirklich akzeptieren? Das Thema des morgigen Videos: Darf die Polizei

Per Haftbefehl gesucht: Was hat diese Frau verbrochen? | Achtung Kontrolle | kabel eins

Bei einer Routinekontrolle der Polizei stellt sich heraus, dass gegen die Frau ein Haftbefehl vorliegt. Was hat diese Frau verbrochen? #Festnahme #Polizei #AchtungKontrolle ► Ganze Folgen: http://bit.ly/AchtungKontrolleGanzeFolgen *************************************** ► Kostenlos abonnieren: http://bit.ly/AchtungKontrolleAbonnieren ► Kabel eins auf Facebook: https://www.facebook.com/kabeleins/ ► Kabel eins auf Instagram: https://www.instagram.com/kabel_eins/ *************************************** #kabeleins Ob Gerichtsvollzieher, Polizei, Zoll oder Lebensmittelkontrolleure: #AchtungKontrolle begleitet Ordnungshüter im Einsatz. Spannend, skurril und schockierend: In „Achtung Kontrolle! Einsatz für die Ordnungshüter“ lassen die

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 1! (16 dhjetor 2018)

http://www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela Shqiptare” në Tv Klan ishte e pranishme Rediola, e cila ka thirrur gjyshen e saj që e ka rritur dhe edukuar që në moshën 5 –vjeçare, pasi prindërit nuk kishin mundësi ekonomike ta mbanin. Nëse dikur nuk i kuptonte sakrificat e saj, sot Rediola është e ndërgjegjshme që nënë Hurmaja

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 2! (16 dhjetor 2018)

http://www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; Kronikë më e plotë: https://tvklan.al/e-diela-shqiptare-emisioni-13-sezoni-11/ Historia e dytë e “Ka një mesazh për ty” mund të ketë mendime pro dhe kundër, megjithatë ai ka ardhur në “E diela shqiptare”, për të shprehur ndjenjat dhe dashurinë. Ai është Arkeli dhe në rrëfimin e tij tregoi sesi u njoh me Armandën me të cilën sot bashkëjeton edhe pse familjet e të dyve

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 1! (09 dhjetor 2018)

http://www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; Zamira ka nguruar shumë që të jetë pjesë e “Ka një mesazh për ty“, mbi të gjitha për shkak të kërkesës që ajo ka ndaj prindërve të saj. Ajo jeton në Tiranë dhe është nënë e dy fëmijëve. Zamira është shumë e lidhur me prindërit e saj, e mbi të gjitha me babain, i cili siç shprehet ajo, ka sakrifikuar

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 1! (02 dhjetor 2018)

http://www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; Ndryshe nga herët e tjera, këtë herë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela Shqiptare” në Tv Klan të pranishme ishin tre gazetare të cilat i bënë një surprizë mikeshës së tyre, Denisa Ruzi. Sot Denisa ka ditëlindjen dhe është në pritjen e ëmbël, pasi do bëhet nënë me një vajzë. Mikeshat e saj Mirilda, Pranvera dhe

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 1! (25 nentor 2018)

http://www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; Historia e parë në “Ka një mesazh për ty” te “E diela Shqiptare”, i takon një kohe të largët, por që dhimbja ende nuk është fashitur. Merita ka thirrur babain për ti bërë një surprizë që të takohet me mbesën e tij të cilën ka më shumë se një dekadë që nuk e takonte dhe shikonte. Bëhet fjalë për Manjolën

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 2! (18 nentor 2018)

http://www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; Kronikë më e plotë: https://tvklan.al/e-diela-shqiptare-emisioni-9-sezoni-11/ Ardit Gjebrea: “Ne, historinë e sotme do ta fillojmë nga dhoma e surprizave dhe jam këtu me Fabjolën e cila ka ardhur nga Gjermania enkas, sapo ka ardhur nga aeroporti drejt e këtu”. Fabjola: “Jetoj, kam familjen time, punoj kemi bizneset tona, kam 3 fëmijë”. Ardit Gjebrea: “Ti nuk e di pse ke ardhur. Ti

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 1! (11 nentor 2018)

http://www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; I pari që erdhi në studion e “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” ishte babai i Kristinës, zoti Riza. “Mos, po ti e bërë këtë mi shpirt i babit… o tu bëftë babi”, me këto fjalë dhe me sytë me lot iu drejtua zoti Riza vajzës së tij Kristinës, kur në ekran u shfaq fytyra e saj.